Solid Group

730 300 600

systemy alarmowe

Proponujemy montaż profesjonalnych
systemów alarmowych różnych marek.


Rewelacyjną opcją zabezpieczenia domu, mieszkania, firmy czy innego obiektu jest system alarmowy. Podłączony do Stacji Monitorowania Solid Security będzie informował nas o wszystkim, co dzieje się w naszych nieruchomościach.

System alarmowy to urządzenia tworzące pewnego rodzaju zespół. Chronią one obiekt przed pożarem, włamaniem i niebezpieczeństwem innego rodzaju.

Najbardziej popularnymi metodami wykorzystywanymi w systemach antywłamaniowych są pasywne czujniki podczerwieni (PIR) oraz czujniki magnetyczne (kontaktrony). Umieszcza się je najczęściej na oknach, drzwiach oraz bramach. Gdy ktoś wzbudzi czujnik, uruchamia się alarm. Jeżeli system podłączony jest do stacji monitorowania, wzywana jest również grupa interwencyjna. Aby aktywować lub dezaktywować system, najczęściej wykorzystywany jest kod wpisywany na klawiaturze przez użytkownika. Warto również zaopatrzyć się w system antynapadowy, który może mieć postać pilota lub guzika. Wszystkie systemy są proste w obsłudze i gwarantują bezpieczeństwo.

Bardzo istotne są także systemy przeciwpożarowe. Działają one na zasadzie optycznych czujników dymu, temperatury oraz przycisków ręcznego powiadamiania. W przypadku większych obiektów systemy przeciwpożarowe są najczęściej połączone ze strażą pożarną, automatycznymi systemami gaśniczymi oraz systemami oddymiania.